Dla zdrowia krajów rozwijających się – OpenMRS Sync 2.0

openmrs, sync 2.0, soldevelo, community

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Cyfrowe projekty wciąż zmieniają sposób w jaki systemy zdrowotne docierają do społeczności na całym świecie. Jednak kiedy dostęp do internetu jest ograniczony lub przerywany, pracownicy służby zdrowia nie mogą w pełni korzystać z ich korzyści. Jest to bariera nad którą SolDevelo i SolDevelo Social Impact pracują, aby ją usunąć. W zeszłym roku zaczęliśmy pracę nad nowym modułem dla OpenMRS – open source’owej platformy dla medycznej bazy dokumentacji.

Dzięki naszemu zaangażowaniu, pomoc medyczna może docierać do nowych terenów. Wioski bez internetu, miasteczka w których dostęp do prądu jest sporadyczny. Wciąż jest tysiące takich miejsc na całym świecie. OpenMRS razem z Sync 2.0 teraz może docierać również do nich.

Elektroniczne bazy medyczne pozwalają lekarzom na bardziej efektywną pracę. Znacznie skracają ich pracę z dokumentacją, dzięki czemu mogą poświęcić swój czas, na to, co jest ważne. Czyli na pacjentów.

OpenMRS działa w tej chwili już dla niemalże 9 milionów pacjentów i z każdym rokiem ta liczba rośnie. Jest to doskonały przykład sukcesu projektu Open Source. Gdzie cyfrowa praca wolontariuszy ma realne przełożenie na życie i zdrowie ludzi w prawdziwym świecie.

Możecie więcej przeczytać o naszym zaangażowaniu w projekcie Sync 2.0 na stronie Digital Square. Link do artykułu znajduje się poniżej:

http://digitalsquare.org/blog/2019/5/20/openmrssync

Temat oprogramowania medycznego dla krajów rozwijających się jest nam bardzo bliski. Współpracujemy w wieloma tego typu projektami i zależy nam, aby jak najlepiej się rozwijały. O części z nich możecie się Państwo dowiedzieć z naszej infografiki:

More To Explore

Events & Conferences

75th World Health Assembly: Health for peace

The Seventy-fifth World Health Assembly has officially started! WHO members from all over the world are attending Geneva for this very special meeting, where they

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch