Umiejętności cyfrowe polskich organizacji pozarządowych – wyniki ankiety

Technologia w polskich organizacjach

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Jak organizacje pozarządowe przechowują swoje dane? Jakiego oprogramowania poszukują? Jakie szanse daje im technologia, a jakie zagrożenia kryje jej ignorowanie? Jakie są bariery przed nimi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, możecie Państwo odnaleźć w wynikach naszej ankiety internetowej.

SolDevelo Social Impact Foundation razem z Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Miastem Gdynia miało niesamowitą przyjemność wspólnego przeprowadzenia ankiety internetowej. Jej celem było zbadanie, jakie są umiejętności cyfrowe III sektora w naszym kraju.

Na początku chcemy podziękować każdej z 47 organizacji, która przystąpiła do wypełnienia naszej ankiety. Dzięki Waszym odpowiedziom, zrobiliśmy pierwszy krok do poznania tego, z jakich technologii cyfrowych korzystają organizacje pozarządowe w Polsce.

Wierzymy, iż tylko dokładne zbadanie tego, w jaki sposób działają organizacje non-profit pozwoli w przyszłości na opracowanie efektywnej strategii pomocy w ich działaniach. Nie możemy opierać się na naszych wyobrażeniach lub bańkach informacyjnych – potrzebne są konkretne liczby.

Mamy nadzieję przeprowadzać tego typu ankietę co roku. Tak, abyśmy mogli zauważać zmieniające się trendy i regularnie sprawdzać, czy działania naszej i nam podobnym organizacjom, przynoszą realny wpływ, na to jak funkcjonują NGOsy w Polsce.

Oczywiście na razie jest to jedynie ankieta internetowa. Jeśli uda nam się wzbudzić zainteresowanie oraz pozyskać odpowiednie środki i partnerów, z wielką chęcią przeprowadzilibyśmy ją na większą skalę.

Zapraszamy do zapoznania się z jej wynikami!

Chcieliśmy również serdecznie podziękować stronie NGO.pl oraz stowarzyszeniu Wzmacniacz.org za pomoc w promocji ankiety.

 

More To Explore

Events & Conferences

75th World Health Assembly: Health for peace

The Seventy-fifth World Health Assembly has officially started! WHO members from all over the world are attending Geneva for this very special meeting, where they

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch