5 tricków w Canvie, których nie znałeś!

tricków w Canvie

Share This Post

Przedstawiamy kilka tricków w Canvie, dzięki którym Wasze życie stanie się łatwiejsze, a praca przyjemniejsza. Twórzcie lepsze, a przede wszystkim, piękniejsze materiały dla Waszej organizacji.

Sekretne kody

Pierwszym super gadżetem są tajne kody. Mieliście kiedyś tak, że wszystkie elementy/znaki, które przejrzeliście nie były jednak tym czego szukacie? Pora więc na odblokowanie nowych! Aby skorzystać z tej opcji wpisz w polu wyszukiwania kod: “brand:BAAMOuJH0Ec” lub “brand:BAAAAP7rQ8M”.

Uwaga! Każdy z kodów odblokowuje nowe elementy!

Gdy polskie znaki nie działają…

Co jakiś czas Canva miewa problemy z polskimi znakami. Co robić gdy ALT nie działa? Mamy na to kolejny super sposób. Otóż pod ESC (escape) znajduje się magiczny przycisk “~” tzw. tylda, który po naciśnięciu razem z SHIFT wprowadzi nam polskie znaki. Teraz wystarczy kliknąć “a” jeśli chcemy “ą” I gotowe! Proste, prawda?

Więcej na ten temat można znaleźć w filmiku: https://youtu.be/G6gwhQmv8OE

Opcja Rozgrupuj/ Grupuj

Uważamy, że jest to bardzo przydatna opcja jeśli jest dużo treści, a ciągle nam coś się przesuwa, zmienia, psuje. Jak ją znaleźć? Wybieramy dowolny projekt, następnie zaznaczmy tekst (zaznaczamy przytrzymując lewy klawisz myszy), który chcemy z sobą scalić i klikamy opcję “Grupuj”. Taki tekst dalej możemy edytować, zmieniać i przesuwać, ale nie możemy zmieniać położenia względem siebie scalonych fraz. Aby cofnąć ten zabieg, wystarczy kliknąć na zgrupowany tekst i w górnym pasku nacisnąć “Rozgrupuj”.

Szybki wydruk w dobrej jakośći? No problem!

Od niedawna Canva rozszerzyła swoją działalność o nowe usługi. Mianowicie oferują możliowść wydrukowania projektów w różnych formatach od A1 do A3. Koszt takiej usługi wacha się od 17 do 36 dolarów za największy rozmiar. Standardowa i zarazem darmowa przesyłka trwa 5 dni roboczych, a przy dopłacie możesz mieć projekt już w dwa dni!

Udostępnianie treści w Canvie

Oprócz udostępniania treści i grafik zespołom pojawiła się możliwość udostępnienia obrazu innemu użytkownikowi Canvy! Wiemy jak czasem może być czasochłonne ciągłe edytowanie, pobieranie i wysyłanie poprawionych plików osobom. Od teraz nie musimy się tym martwić, ponieważ wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu “Udostępnij swój projekt” i gotowe.

Mamy nadzieję, że nasz zestaw najnowszych tricków w Canvie będzie dla Was pomocny i przydatny.

Dla wszystkich organizacji społecznych i non profit Canva przewiduje wersje PREMIUM bez ponoszenia żadnych kosztów. Wystarczy przy rejestracji zaznaczyć odpowiedni punkt.

Znacie jakieś inne sposoby, aby wykorzystać Canvę w 100%? Dajcie nam znać w komentarzu. Zachęcamy do dzielenia się naszymi materiałami – aby świat organizacji pozarządowych był jeszcze piękniejszy.

Explore more categories

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch