5 tricków w Canvie, których nie znałeś!

tricków w Canvie

Share This Post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przedstawiamy kilka tricków w Canvie, dzięki którym Wasze życie stanie się łatwiejsze, a praca przyjemniejsza. Twórzcie lepsze, a przede wszystkim, piękniejsze materiały dla Waszej organizacji.

Sekretne kody

Pierwszym super gadżetem są tajne kody. Mieliście kiedyś tak, że wszystkie elementy/znaki, które przejrzeliście nie były jednak tym czego szukacie? Pora więc na odblokowanie nowych! Aby skorzystać z tej opcji wpisz w polu wyszukiwania kod: “brand:BAAMOuJH0Ec” lub “brand:BAAAAP7rQ8M”.

Uwaga! Każdy z kodów odblokowuje nowe elementy!

Gdy polskie znaki nie działają…

Co jakiś czas Canva miewa problemy z polskimi znakami. Co robić gdy ALT nie działa? Mamy na to kolejny super sposób. Otóż pod ESC (escape) znajduje się magiczny przycisk “~” tzw. tylda, który po naciśnięciu razem z SHIFT wprowadzi nam polskie znaki. Teraz wystarczy kliknąć “a” jeśli chcemy “ą” I gotowe! Proste, prawda?

Więcej na ten temat można znaleźć w filmiku: https://youtu.be/G6gwhQmv8OE

Opcja Rozgrupuj/ Grupuj

Uważamy, że jest to bardzo przydatna opcja jeśli jest dużo treści, a ciągle nam coś się przesuwa, zmienia, psuje. Jak ją znaleźć? Wybieramy dowolny projekt, następnie zaznaczmy tekst (zaznaczamy przytrzymując lewy klawisz myszy), który chcemy z sobą scalić i klikamy opcję “Grupuj”. Taki tekst dalej możemy edytować, zmieniać i przesuwać, ale nie możemy zmieniać położenia względem siebie scalonych fraz. Aby cofnąć ten zabieg, wystarczy kliknąć na zgrupowany tekst i w górnym pasku nacisnąć “Rozgrupuj”.

Szybki wydruk w dobrej jakośći? No problem!

Od niedawna Canva rozszerzyła swoją działalność o nowe usługi. Mianowicie oferują możliowść wydrukowania projektów w różnych formatach od A1 do A3. Koszt takiej usługi wacha się od 17 do 36 dolarów za największy rozmiar. Standardowa i zarazem darmowa przesyłka trwa 5 dni roboczych, a przy dopłacie możesz mieć projekt już w dwa dni!

Udostępnianie treści w Canvie

Oprócz udostępniania treści i grafik zespołom pojawiła się możliwość udostępnienia obrazu innemu użytkownikowi Canvy! Wiemy jak czasem może być czasochłonne ciągłe edytowanie, pobieranie i wysyłanie poprawionych plików osobom. Od teraz nie musimy się tym martwić, ponieważ wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu “Udostępnij swój projekt” i gotowe.

Mamy nadzieję, że nasz zestaw najnowszych tricków w Canvie będzie dla Was pomocny i przydatny.

Dla wszystkich organizacji społecznych i non profit Canva przewiduje wersje PREMIUM bez ponoszenia żadnych kosztów. Wystarczy przy rejestracji zaznaczyć odpowiedni punkt.

Jeśli szukacie metod i zasad tworzenia infografik zapraszamy do naszego poprzedniego postu: https://soldevelofoundation.org/cztery-sposoby-tworzenia-infografik/

Znacie jakieś inne sposoby, aby wykorzystać Canvę w 100%? Dajcie nam znać w komentarzu. Zachęcamy do dzielenia się naszymi materiałami – aby świat organizacji pozarządowych był jeszcze piękniejszy.

More To Explore

Events & Conferences

75th World Health Assembly: Health for peace

The Seventy-fifth World Health Assembly has officially started! WHO members from all over the world are attending Geneva for this very special meeting, where they

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch