Staż #OMRS2020 pod skrzydłami Fundacji SolDevelo

Artboard 1

Share This Post

#OMRS2020 Internships to inicjatywa naszej Fundacji oraz matki-firmy SolDevelo polegająca na stworzeniu programu, który będzie łączył w sobie elementy stażu z funkcją pomagania organizacjom open-source. Jest to na razie pierwsza edycja programu, ale mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli ponownie wystartować z takim programem.

Wiemy jak istotne w pracy developera jest zdobycie doświadczenia, wiedzy i umiejętności, które ciężko jest nabyć bez podjęcia odpowiedniej pracy. Natomiast wiele open-sourców boryka się z brakiem wolontariuszy-programistów, którzy dzięki swoim umiejętnościom potrafiliby naprawić błędy, udoskonalić kod czy też dopisać nowe funkcjonalności do programu. Spora część open-sourców istnieje właśnie dzięki pracy wolontariuszy z całego świata. To właśnie oni dbają o program, chcą go rozwijać, udoskonalać i “wysyłać” w najdalsze zakątki świata.

My, w naszym programie skupiliśmy się na rozwijaniu projektu medycznego o nazwie OpenMRS (open source medical record system). Program powstał w 2009 roku i od początku jego celem było zdigitalizowanie zarządzania kliniką medyczną w krajach trzeciego świata. Od tego czasu inicjatywa OpenMRS jest rozwijana, powstają nowe moduły, nowe części programu, a community OMRS spotyka się regularnie co roku na konferencji. Z programu korzystają przede wszystkim kliniki, szpitale, przychodnie w krajach rozwijających się (Afryka, Azja), ale także całe ministerstwa zdrowia, które wprowadziły ten program jako narodowy dla całej służby zdrowia. Co roku do community OpenMRS dołączają kolejne osoby. Program także został zauważony przez największych darczyńców na świecie i regularnie pojawia się w grantach.

Na poniższym zdjęciu widać miejsca w których jest obecny OpenMRS.

Rekrutacja do naszego programu zakończyła się 25 czerwca. Na szczęście jest jeszcze szansa na dopisanie się do programu, ponieważ zostało kilka wolnych miejsc. Na tą chwilę w #OMRS2020 bierze udział 145 uczestników. Są to studenci, uczestnicy kursów programistycznych, młodzi programiści, ale także developerzy z doświadczeniem. 

Serdecznie zapraszamy. Zmagania uczestników można śledzić na platformie OpenMRS oraz na forum Talk.

https://soldevelofoundation.org/pl/polmetek-stazu-omrs2020/

Explore more categories

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch